UKS APN Góral Istebna

Kończymy rundę jesienną sezonu 2020/21 w młodzieżowych kategoriach

Po rozegraniu od drugiej połowy sierpnia 45 meczów w młodzieżowych kategoriach nadszedł czas na krótkie podsumowanie rundy jesiennej, której ostatnie mecze rozgrywaliśmy w weekend 24/25 października.

Żaki:

Zważywszy na fakt rozgrywania swoich meczów z rok starszymi zawodnikami, którzy stawali przeciwko nam, miejsce w środku tabeli należy uznać za niezwykle obiecujący debiut naszych chłopaków w tych rozgrywkach. Zdarzały się potknięcia i straty punktów na własne życzenie jak chociażby z Kuźnią Ustroń czy MKP Brenna-Górki, jednak wiosenna runda rewanżowa może przynieść jeszcze większe powody do radości niż mijająca jesienna.

Tabela: https://goral-istebna.pl/zaki/ 

Orliki:

Tutaj wypadamy zdecydowanie najlepiej spośród wszystkich naszych młodzieżowych drużyn. W gr 1 (przewaga zawodników w naszej drużynie z rocznika 2010) zajmujemy na koniec jesieni 2 miejsce, notując tylko dwie porażki, które i tak uważamy za wypadek przy pracy, ponieważ zarówno drużyna z Ustronia jak i Cieszyna były w naszym zasięgu. W gr 2 (przewaga zawodników w naszej drużynie z rocznika 2011) również okupujemy podium (3 miejsce), mimo, że mecze, w których traciliśmy punkty, powinny przynajmniej w dwóch przypadkach przynieść zdobycze punktowe, to jednak w ostatniej kolejce tej rundy w wyjazdowym meczu udało się zrównać punktami z drużyną z Nierodzimia, wskakując na „przezimowanie” na 3 miejsce. Wiosna to będzie szansa dla obu grup na potwierdzenie swojej dobrej dyspozycji i poprawienia swojej pozycji w tabelach.

Tabele: https://goral-istebna.pl/orliki/

Młodzicy:

Drużyna niezwykle ambitna i potrafiąca zagrać mecze na naprawdę wysokim poziomie, co pokazało choćby spotkanie z Beskidem Skoczów, w którym byliśmy gospodarzami. Niestety cel założony przed rundą, czyli minimum 3 miejsce na koniec jesieni, nie został osiągnięty, ponieważ drużyna oprócz meczów na świetnym sportowym poziomie potrafiła zaliczyć wpadki w spotkaniach, które miały rozstrzygnąć się na naszą korzyść – choćby mecze z CKS Cieszyn i UKS Cieszyn. Jest trochę pracy w okresie zimowym przed nami, a miejsce na pudle to nie tylko cel na wiosnę, ale przede wszystkich miejsce, na które ci zawodnicy w pełni zasługują, jeśli tylko utrzymają koncentrację i dobrą dyspozycję przez całą rundę.

Tabela: https://goral-istebna.pl/mlodzicy-3/

Trampkarze:

6 pkt zdobytych w 10 meczach to zdecydowanie za mało. Co prawda przyszło się nam mierzyć w niektórych meczach z zawodnikami w przeciwnych drużynach rosłymi i silnymi, jednak możliwości w tej drużynie drzemią znacznie większe. Zdarzały się mecze przegrane po ambitnej i walecznej postawie, ale też zdarzały się takie, w których nasi „odpuścili” całkowicie wolę gry. Miejsce przedostatnie w ligowej tabeli po rundzie jesiennej w pełni zasłużone, jednak biorąc pod uwagę potencjał naszej ekipy, mogło być przynajmniej o 1 pozycję wyższe.

Tabela: https://goral-istebna.pl/trampkarze/

 

Teraz mamy sporo czasu w okresie zimowym na poprawienie swoich mankamentów i pokazanie wiosną, nie tylko naszym kibicom, ale przede wszystkim zawodnikom przeciwnych drużyn, że w Istebnej potrafimy pracować z młodzieżą na świetnym sportowym poziomie. Warunkiem tego jest systematyczność w treningach oraz chęć i zaangażowanie w nie. Zimowe udziały w turniejach będą doskonałymi sposobnościami do sprawdzania swoich postępów.

Facebook
Facebook