UKS APN Góral Istebna

4 mecze, 4 punkty.

15 kolejka IV Ligi Trampkarzy i Juniorów to mecze z sąsiadującymi w tabeli drużynami. Nasi trampkarze, jako 2 drużyna w tabeli, z trzecią drużyną GKS Kaczyce oraz nasi Juniorzy, jako drużyna z drugiego miejsca z liderem. Młodsi nasi przedstawiciele po bardzo dobrym meczu, w którym już prowadzili 3:0, ulegli przeciwnikom 3:4, a do wyniku przyczyniły się sytuacje i decyzje niezbyt korzystne dla naszych dzielnych chłopaków. Mimo porażki trampkarze zachowują 2 lokatę ze stratą tylko 4 pkt do lidera. Juniorzy stali w o wiele trudniejszej sytuacji. Nie dość, że podejmowali lidera, nie dość, że przeciwnicy grali zawodnikami 2-3 lata starszymi to jeszcze trzeba było gonić wynik 0:2. Mecz, jak każdy inny w wykonaniu naszych „żołnierzy”, czyli pod nasze dyktando, nie mógł się zakończyć inaczej jak wygraną. I tak też było. Wynik 5:2 wiele mówi o potencjale sportowym naszej drużyny i o indywidualnych możliwościach poszczególnych zawodników. Po tym meczu Juniorzy umacniają się na 2 miejscu w tabeli, ze stratą zaledwie 3 pkt do lidera i z ogromnymi szansami na zdobycie mistrzostwa IV Ligi i tym samym wywalczenia awansu!!!

W tym samym czasie, w którym odbywał się mecz juniorów grali nasi najstarsi przedstawiciele w rozgrywkach A klasy i to również z liderem. Pierwsi strzelamy bramkę w wyjazdowym meczu i na tym się niestety skończyło. Przeciwnicy o wiele lepiej wyglądali w atakach oskrzydlających i to wystarczyło do wygranej, mimo, iż mecz na pierwszy rzut oka wydawał się bardzo wyrównany. Niewykorzystane sytuacje przez Górali, wykorzystane zaś te przez zawodników ze Strumienia wystarczyły do tego, aby gospodarze mogli przypisać sobie 3 pkt w tabeli.

Niedziela zaś to liga młodzików i mecz na własnym boisku z drużyną CKS Cieszyn, również, jak 3 poprzednie mecze wyżej notowaną niż nasza. Oglądając ostatnie mecze naszych młodszych drużyn warto podkreślić, że wprowadzenie 4 treningu w tygodniu przyniosło szybko oczekiwane rezultaty. Zdecydowany progres w grze i szerszy wachlarz umiejętności motorycznych to było to czego brakowało w jesiennych meczach. Nie inaczej było w dzisiejszym meczu. Mimo wyniku 1:1 i pełnej dominacji „naszych” w 2 połowie z meczu można być w pełni zadowolonym. Liczne grono rodziców/kibiców zdecydowanie pomaga młodym zawodnikom w tych meczach. Cenny punkt na nasze konto👏💪👍

 

Facebook
Facebook