UKS APN Góral Istebna

Od niedzieli do piątku aż 6 meczów naszych drużyn + turniej w Zebrzydowicach w 3 kategoriach

28 maja to mecz naszych najstarszych przedstawicieli, którzy na własnym boisku przyjmowali drużynę ze Skoczowa. Ambitni i poukładani w zespole goście sprawili niemiłą niespodziankę Góralom, aplikując im 2 bramki, które pozwoliły im wywieźć, po późniejszym wyrównaniu gospodarzy, 1 pkt z naszego boiska.

Poniedziałek 29 maja to pewien cykl meczów, podobnie jak w rundzie jesiennej, w których przeciwnikiem była drużyna z Brennej. Najpierw falstart w lidze orlików zanotowała 1 nasza grupa remisując w Goleszowie 4:4, później 2 grupa przegrała ze wspomnianą Brenną aż 16:4 i to na własnym boisku🙄.

Środa 01.05 to kolejna potyczka z drużyną z Brennej. Tym razem nasi najstarsi reprezentanci, rywalizujący w A klasie, grali mecz wyjazdowy, który dosłownie zakończył się kompromitacją. Zaledwie 18 minut wystarczyło przeciwnikom, aby zniechęcić Góralom grę w tym dniu. Błędy, które rzadko już się spotyka na poziomie ligi młodzików, wydarzyły się nam w takim meczu, który mógł przybliżyć nas do miejsc w czołówce tabeli. Przebudzenie i odpowiedź nastąpiły dopiero w drugiej połowie, ale zabrakło czasu i do domu wróciliśmy bez punktów😢.

Czwartek 02.05 to znowu przeciwnik z Brennej…

Jesienna runda w lidze orlików, żaków oraz w A klasie przyniosły w jednym tygodniu 3 wygrane. W rundzie wiosennej tylko nasze żaki zdołały wygrać swój mecz dominując przez całe spotkanie. Goście, mimo kilku strzelonych bramek, niewiele mieli do powiedzenia przy bardzo dobrze dysponowanym Góralom.

No i piątek…:

Beskid Skoczów – lider tabeli w lidze młodzików zawitał do Istebnej. Pierwsza połowa pokazała dlaczego goście przewodzą w tabeli. 3 bramki… i 3:0. Druga połowa to już gra pod dyktando Górali, którzy zagrali koncertowo, doprowadzając do wyrównania, a w końcówce stwarzając 2 dodatkowe akcje 1×1 z bramkarzem, które mogły zapewnić zwycięstwo. Niestety nie udało się ich wykończyć pomyślnie i drużyny podzieliły się punktami.

W tym samym czasie rozgrywany był w Zebrzydowicach turniej piłkarski w 3 kategoriach: 2008, 2010 i 2012. Nasza delegacja w składzie ponad 20-osobowym grała systemem „każdy z każdym”. We wszystkich kategoriach znaleźliśmy się tuż za podium. Podczas turnieju było z nami obecnych kilkoro rodziców naszych zawodników, którzy nie tylko kibicowali, ale też dali wsparcie i pomoc w transporcie i opiece nad dziećmi podczas imprezy.

Za to im serdecznie dziękujemy!!!

Facebook
Facebook